تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن https://www.technopipe.ir نمایندگی تکاب اتصال دماوند Sun, 19 Jun 2022 11:54:53 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.0 https://www.technopipe.ir/wp-content/uploads/2018/12/logo-inverse.png تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن https://www.technopipe.ir 32 32 مزایای لوله پلی اتیلن https://www.technopipe.ir/%d9%84%d9%88%d9%84%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d9%be%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%84%d9%86 Mon, 06 Jun 2022 07:31:24 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3895 لوله ها پلی اتیلن یکی از پرکاربرد ترین انواع لوله در بین لوله های مختلف می باشد. این لوله ها از جنس بسپار های پلیمر اتیلن هستند و به سبب ویژگی های متریال خود، از آن ها استفاده های بسیار زیادی می شود. این لوله ها، به دلیل استفاده از ترکیبات پلیمری پلاستیکی قابلیت های […]

نوشته مزایای لوله پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
لوله ها پلی اتیلن یکی از پرکاربرد ترین انواع لوله در بین لوله های مختلف می باشد. این لوله ها از جنس بسپار های پلیمر اتیلن هستند و به سبب ویژگی های متریال خود، از آن ها استفاده های بسیار زیادی می شود. این لوله ها، به دلیل استفاده از ترکیبات پلیمری پلاستیکی قابلیت های منحصر به فردی دارند. که آن ها را از سایر مدل لوله های چدنی و آهنی متمایز می کند.

سبک بودن لوله ها پلی اتیلن

یکی از مزیت ها و ویژگی لوله پلی اتیلن نسبت به سایر مدل های لوله ها یعنی لوله های فولادی، لوله های آهنی و سایر لوله ها دارد؛ وزن سبک و پایین آن است.‌ محصولات پلیمری عموما وزن کمتری نسبت به محصولات آهنی دارند. وزن پایین این لوله مزیت های بسیار زیادی دارد. سبک بودن لوله ها کار حمل و نصب لوله های پلی اتیلن را آسان تر  می کند. در نتیجه نصب این لوله ها در زمان کمتری اتفاق می افتد. همچنین سبک بودن لوله های پلی اتیلن سبب سهولت در بارگیری و حمل این لوله ها می شود.

لوله ها پلی اتیلن

مقاومت لوله پلی اتیلن در برابر ضربه

یکی از ویژگی ها و مزیت هایی که لوله ها پلی اتیلن دارند؛ مقاومت آن ها نسبت به ضربه است. در نتیجه در پروژه هایی که از این لوله استفاده می شود؛ نیازی به استفاده از ضربه گیر نخواهد بود. این گونه هزینه ‌های اجرای پروژه به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. این  لوله ها به طور کلی استحکام بالایی داشته و با وجود سبک بودن بسیار مقاوم می باشد. لوله ها به سبب استحکام و مقاومتی که دارند دارای طول عمر مفید  بالا بوده و برای مدت ها می توانند در محیط های مختلف به کار گرفته شوند.  به اضافه این لوله که در برابر ضربه مقاوم است در برابر سایش نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. در نتیجه برای حمل مایعاتی که دارای مواد جامد هستند می توان از لوله های پلی اتیلن استفاده کرد.

مقاومت نسبت به مواد شیمیایی

یکی دیگر از ویژگی های آن مقاومت به مواد شیمیایی می باشد. این لوله ها برای حمل مواد مختلف استفاده می شوند. بعضی از این مواد ویژگی های خاصی دارند که می توانند لوله های فلزی را تحت تأثیر قرار دهند. اما لوله ها پلی اتیلن نسبت به مواد شیمیایی که ph پایین دارند؛ مقاوم بوده و می توانند مواد اسیدی و بازی را انتقال دهند. به دلیل صاف بودن سطح این لوله جریان مواد به راحتی در آن اتفاق می‌افتد و از آن جایی که اصطکاک بین سیال و لوله کم است؛ جریان به سرعت پیش می رود.

لوله ها پلی اتیلن

 انواع لوله پلی اتیلن

لوله ها پلی اتیلن انواع و اقسام مختلفی دارند. آن ها را از نظر تک جداره بودن یا دو جداره بودن به دو گروه تقسیم می کنند. لوله های تک جداره همانطور که از نامش پیداست از یک لایه تشکیل شده و در  مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله های دو جداره که به آن ها لوله کاروگیت نیز گفته می‌ شود از دو لایه مختلف تشکیل شدند.  لایه بیرونی مواج بوده و قسمت درونی را از فشار و ضربه های مختلف حفظ می کند. این لوله ها می‌ توانند در زیر زمین برای انتقال انواع سریال مورد استفاده قرار بگیرند و به عنوان جوی های زیرزمینی عمل کنند.

 کاربرد ها

لوله ها پلی اتیلن کاربرد های بسیار زیاد و گسترده ای دارد. از این لوله ها در بخش های مختلفی استفاده می شود. به طور مثال برای شبکه های گاز رسانی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین برای انتقال محصولات نفتی بکار می روند. این لوله ها در شبکه های زهکشی و برای آبیاری در کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
از دیگر کاربرد های این لوله برای انتقال فاضلاب می باشد. چون این لوله ها در برابر مواد شیمیایی و سایش مقاوم هستند؛ می تواند انتخاب مناسبی برای انتقال فاضلاب باشند. حتی برای خطوط تهویه مطبوع می توان از نوع لوله تک جداره استفاده کرد.  این لوله ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند و شکل های گوناگون دارند؛ به همین دلیل کاربرد آن ها بسیار وسیع است.

لوله ها پلی اتیلن

نوشته مزایای لوله پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
آشنایی با اتصالات پلی اتیلن https://www.technopipe.ir/%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%86-%d8%a7%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%84%d9%86 Sun, 29 May 2022 10:28:22 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3880 اتصالات پلی اتیلن چیست؟ اتصالات پلی اتیلن همانطور که از نامشان پیداست برای اتصال لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اتصالات نقش مهمی در خطوط لوله های پلی اتیلن برای انتقال مواد گوناگون دارند. این محصولات انواع مختلفی داشته و هر کدام، کاربرد ها و مزیت های خاص خود را دارند. لوله […]

نوشته آشنایی با اتصالات پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
اتصالات پلی اتیلن چیست؟

اتصالات پلی اتیلن همانطور که از نامشان پیداست برای اتصال لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اتصالات نقش مهمی در خطوط لوله های پلی اتیلن برای انتقال مواد گوناگون دارند. این محصولات انواع مختلفی داشته و هر کدام، کاربرد ها و مزیت های خاص خود را دارند. لوله های پلی اتیلن و اتصالات آن ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند. این لوله ها توانستند جایگزین مدل های قدیمی یعنی لوله های فلزی و فولادی یا لوله های بتنی شوند. در  ادامه بیشتر در خصوص این محصولات و کاربرد هایش توضیح می دهیم.

مزایای این اتصالات

اتصالات پلی اتیلن، به سبب متریال سازنده خود مزیت‌ های بسیار زیادی دارند. متریال سازنده آن ها سبب می شوند تا اتصالات ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند. این ویژگی ها، خود علت کاربردی بودن این اتصالات هستند. در ادامه بیشتر در خصوص ویژگی ها و مزیت های اتصالات لوله های پلی اتیلن توضیحاتی را ارائه می کنیم.

اتصالات پلی اتیلن

مقاومت و استحکام بالا

این اتصالات، مقاومت و استحکام بالایی در برابر ضربه و فشار دارند. در نتیجه این اتصالات می توانند بهترین انتخاب برای ارتباط برقرار کردن بین دو لوله پلی اتیلن باشند. به طور معمول لوله ها از مکانی که به یکدیگر متصل می شوند؛ می توانند آسیب پذیر تر باشند. همچنین ممکن است در این قسمت شکستگی یا ترک خوردگی رخ دهد. اما اتصالات لوله های پلی اتیلن آنقدر محکم هستند که می توانند فشار بالای سیالات را تحمل کرده و در برابر ضربه مقاومت داشته باشند. همچنین سرد و گرم شدن هوا نمی ‌تواند بر روی این اتصالات تاثیر منفی داشته و سبب ترک خوردن این نوع از اتصالات شود.

 مقاومت در برابر مواد شیمیایی و زنگ زدگی

یکی دیگر از ویژگی ها و مزیت هایی که این اتصالات دارند این است که در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند. متاسفانه لوله های آهنی و اتصالات آهنی پس از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند. این گونه لوله ها و اتصالات از بین می‌ روند. اما اتصالات لوله های پلی اتیلن به سبب مقاومت خود می توانند مواد اسیدی و همچنین بازی را تحمل کنند و دچار خوردگی نشوند.

نصب آسان

یکی دیگر از ویژگی‌ های اتصالات پلی اتیلن، نصب آسان این اتصالات می باشد. به راحتی می توان این اتصالات را بدون دستگاه های خاص و سنگین نصب کرد. این گونه هزینه های نصب اتصالات کاهش پیدا کرده و همچنین در زمان انجام پروژه صرفه جویی می شود.

اتصالات پلی اتیلن

انواع اتصالات پلی اتیلن

این محصولات انواع و اقسام مختلفی دارند. این اتصالات بنابر  فاکتور ها و پارامترهای مختلف انتخاب می شوند. یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین اتصالات لوله های پلی اتیلن، اتصالات جوشی هستند. در این اتصالات، از جوش الکتروفیوژن استفاده شده است. به همین دلیل این اتصالات با نام اتصالات الکتروفیوژن شناخته می شوند. این اتصالات جز پرطرفدارترین اتصالات لوله های پلی اتیلن هستند؛ زیرا دقت و کارایی بسیار بالایی دارند.  اتصالات الکتروفیوژن، تنها اتصالات قابل استفاده در شبکه های گاز رسانی هستند که مورد تایید سازمان استاندارد می باشند.  اتصالات پیچی، آبرسانی و قطره ای از انواع دیگر اتصالات هستند. البته متصل شدن لوله ها را بر حسب نوع اتصال و شکلش به روش های  دیگری نیز تقسیم بندی می کنند.

خرید اتصالات

شما می توانید خرید این محصولات را به صورت اینترنتی انجام دهید. برای خرید این اتصالات می توانید با کارشناس های فروش ارتباط گرفته و از انواع مدل های اتصالات لوله های پلی اتیلن بازدید کرده و مدل مورد نظر خود را سفارش دهید. خرید اینترنتی می تواند به شما کمک کند تا در زمان صرفه جویی کنید. زیرا دیگر نیازی ندارید زمان خود را  برای پیدا کردن انواع اتصالات در بازار صرف کنید.

هر یک از اتصالات بنابر شکل و همچنین ضخامتی که دارند؛ می توانند قیمت های مختلف و گوناگون داشته باشند. شما می توانید برای آگاهی از قیمت اتصالات لوله های پلی اتیلن  با کارشناس های فروش ارتباط گرفته و از قیمت به روز محصولات آگاه شوید. دقت کنید که قبل از خرید اتصالات باید نوع اتصال و ضخامت را مشخص کنید. این گونه می توانید انتخاب بهتر و دقیق تری داشته  و از خرید خود رضایت کافی داشته باشید.

اتصالات پلی اتیلن

نوشته آشنایی با اتصالات پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
تاریخچه لوله پلی اتیلن گازرسانی https://www.technopipe.ir/%d9%84%d9%88%d9%84%d9%87-%d9%be%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%84%d9%86-%da%af%d8%a7%d8%b2%db%8c Sun, 08 May 2022 10:55:29 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3867 اولین استفاده از لوله پلی اتیلن گازی پس از جنگ جهانی دوم آغاز گردید. بسیاری از شرکت های گازرسانی در سراسر دنیا بخصوص آمریکا، قدمت فعالیت خود را به قرن نوزدهم برمی گردانند. در آن زمان از گاز برای روشنایی استفاده می شد؛ اما لوله های گازرسانی از جنس چدن بودند. ویژگی های این لوله […]

نوشته تاریخچه لوله پلی اتیلن گازرسانی اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
اولین استفاده از لوله پلی اتیلن گازی پس از جنگ جهانی دوم آغاز گردید. بسیاری از شرکت های گازرسانی در سراسر دنیا بخصوص آمریکا، قدمت فعالیت خود را به قرن نوزدهم برمی گردانند. در آن زمان از گاز برای روشنایی استفاده می شد؛ اما لوله های گازرسانی از جنس چدن بودند. ویژگی های این لوله ها، روش های دشوار مخصوصی را برای نگهداری و استفاده از آنها می طلبید. بعد از گذشت چندین سال، استفاده از لوله های فولادی نیز در سیستم های گازرسانی رواج پیدا کرد که دارای معایب خاص خود بود. سپس در دوران پس از جنگ جهانی دوم، استفاده از لوله های پلی اتیلن PE برای توزیع گاز، دفتر دیگری را در این حوزه گشود.

استفاده از لوله پلی اتیلن گازی چه مزیتی داشت؟

لوله پلی اتیلن گازرسانی چندین مزیت کلیدی نسبت به لوله های دیگر داشت:

 • تهیه و نصب آن هزینه کمتری در بر داشت و تعمیر و نگهداری آن راحت تر بود.
 • لوله پلی اتیلن عمر طولانی تری نسبت به لوله فولادی داشت.
 • عدم نیاز لوله پلی اتیلن به حفاظت کاتدی منجر به کاهش هزینه های عملیاتی در نگهداری لوله می گردید.
 • فشار گاز داخل لوله پلی اتیلن در طول مسیر ثابت بود زیرا این لوله ها، بافت صاف تری نسبت به لوله های فولادی داشتند، در نتیجه باعث کاهش فشار گاز نمی شدند.

تاریخچه لوله پلی اتیلن گازرسانی

اولین لوله پلی اتیلن برای گازرسانی در کجا نصب گردید؟

اولین استفاده از لوله پلی اتیلن گازی در ایالت کانزاس آمریکا و در سال 1959 با لوله هایی انجام شد که توسط فیلیپس پترولیوم تولید شده بود. سپس به دلیل مزایای بسیار، لوله های پلی اتیلن به سرعت همه گیر شدند. پترولیوم و دوپونت دو تن از تولید کنندگان لوله های پلی اتیلن بودند. همزمان با توسعه این لوله ها فرایند اکستروژن نیز انجام شد که باعث تولید مقرون به صرفه تر لوله پلی اتیلن گردید. روش اتصال لوله های پلی اتیلن در آن زمان تنها به روش جوشکاری لب به لب بود.

توسعه لوله های پلی اتیلن در سیستم های گازرسانی در ابتدا با مقاومت های بسیاری روبرو شد زیرا بسیاری از مدیران عقیده داشتند، لوله فولادی محکم تر است. از طرفی لوله های پلی اتیلن قدیمی دارای مقاومت لوله های امروزی نبودند، برخی از آنها با رزین ساخته شده و مستعد ترک خوردگی بودند. با گذشت زمان، صنعت لوله اتیلن به سمت استاندارد شدن پیش رفت و  لوله های مقاومت تر و با چگالی بیشتر تولید شدند. مطابق با این استانداردها، لوله پلی اتیلن زرد برای خطوط گاز زیر زمینی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه لوله های با چگالی متوسط، زرد رنگ هستند و لوله های اتیلن با چگالی بالاتر،  سیاه با نوارهای زرد و یا سیاه ساده می باشند.

لوله پلی اتیلن گازیتاریخچه لوله پلی اتیلن گازرسانی

اتصالات الکتروفیوژن گازرسانی، گامی مهم در پیشرفت صنعت لوله پلی اتیلن

با معرفی اتصالات الکتروفیوژن گازرسانی تحول بزرگی در صنعت لوله های پلی اتیلن رخ داد. اتصالات الکتروفیوژن نوع خاصی از اتصالات هستند که مبتنی بر روش های حرارت دهی می باشند. این اتصالات در مدل های مختلف تولید شده و برای جوش دادن لوله های پلی اتیلن با حرارت به کار می روند. اتصالات الکتروفیوژن در اثر گرما، خواص خمیری پیدا کرده و بعد از سرد شدن باعث چسبیدن لوله ها به هم می شوند. این اتصالات در انواع زانویی، تبدیل، سه راهی، فلنج، کمربند، کپ و تی اف گازی موجود می باشند. توضیح این که تی اف گازی، اتصالی است که یک سمت آن از جنس پلی اتیلن و سمت دیگرش از جنس مانیسمان است. از آن جا که برای انتقال گاز از لوله های پلی اتیلن و مانیسمان استفاده می شود، بنابراین تی اف گازی الکتروفیوژن از اهمیت بالایی در سیستم های انتقال گاز برخوردار است.

لوله پلی اتیلن گازیاتصالات الکتروفیوژن گازرسانی

سابقه استفاده از لوله پلی اتیلن گازرسانی در ایران

استفاده از لوله پلی اتیلن گازی در ایران سابقه ای حدود سی ساله دارد تا قبل از آن در اکثر مناطق و شهرهای ایران از لوله های فولادی استفاده می گردید. از دهه هفتاد استفاده از لوله های پلی اتیلن PE برای گازرسانی شهرهای مختلف رواج پیدا کرد. بیشترین استان هایی که در سیستم گازرسانی خود از لوله های پلی اتیلن بهره گرفتند، استان های تهران، اصفهان و خراسان می باشند. امروزه با توجه به گسترش گازرسانی به شهر ها و روستاهای مختلف، لوله های پلی اتیلن به علت مزایای قابل توجهی که دارند، نسبت به لوله های فلزی ترجیح داده می شوند.

 

نوشته تاریخچه لوله پلی اتیلن گازرسانی اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
خرید اتصالات یو پی وی سی فشار قوی https://www.technopipe.ir/%d8%a7%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%db%8c%d9%88-%d9%be%db%8c-%d9%88%db%8c-%d8%b3%db%8c-%d9%81%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d9%88%db%8c Wed, 27 Apr 2022 10:11:43 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3857  اتصالات یو پی وی سی فشار قوی چیست؟ برای این که بدانیم اتصالات یو پی وی سی فشار قوی و لوله های یو پی وی سی چیست؛ باید با متریال سازنده آن ها یعنی یو پی وی سی، آشنا شوید. یو پی وی سی، در حقیقت نوعی پلی وینیل کلراید است. این ماده، برای ساخت […]

نوشته خرید اتصالات یو پی وی سی فشار قوی اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
 اتصالات یو پی وی سی فشار قوی چیست؟

برای این که بدانیم اتصالات یو پی وی سی فشار قوی و لوله های یو پی وی سی چیست؛ باید با متریال سازنده آن ها یعنی یو پی وی سی، آشنا شوید. یو پی وی سی، در حقیقت نوعی پلی وینیل کلراید است. این ماده، برای ساخت بسیاری از وسایل از جمله لوله و اتصالات استخری کاربرد دارد. یو پی وی سی به سبب ویژگی های شیمیایی که دارد؛ در صنعت بسیار پرطرفدار است.  ساخت این درشت مولکول، توانست نقطه عطفی در صنعت لوله سازی باشد.

 اتصالات یو پی وی سی فشار قوی چه کاربرد هایی دارند؟

 کاربرد اتصالات یو پی وی سی فشار قوی و لوله های یو پی وی سی فراوان و بسیار زیادی دارند. این لوله ها برای انتقال آب شهری استفاده می شوند. همچنین  لوله و اتصالات یو پی وی سی برای انتقال سیالات شیمیایی نیز به کار برده می شود. از این لوله ها برای زهکشی و سایر امور کشاورزی نیز استفاده می شود. این لوله ها و اتصالات، برای برج های خنک کننده و چیلر ها بسیار مناسب هستند و می ‌توان از آن ها در این دست از مصارف صنعتی استفاده کرد.

از لوله های پی وی سی برای سیستم آب کشی ساختمان و همچنین سیستم هوا کشی ساختمان نیز استفاده می شود.  این لوله ها در موتور های گلخانه و همچنین به عنوان لوله و اتصالات استخری استفاده می شوند. استفاده کردن از این لوله ها به عنوان لوله های استخر مزیت های بسیار زیادی دارد. در ادامه بیشتر در خصوص این مورد توضیح می دهیم.

اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

 عدم رسوب گیری اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

یکی از مهم ترین مزیت هایی اتصالات یو پی وی سی فشار قوی و لوله های یو پی وی سی به عنوان لوله و اتصالات استخری دارد؛ این است که لوله های یو پی وی سی رسوب نمی ‌گیرند.  رسوب گرفتگی می تواند یکی از مهم ترین مشکلاتی باشد که در سیستم انتقال مایعات پیش بیاید. آب شهری دارای املاحی می باشد که ممکن است به عنوان رسوب، در لوله ها ظاهر شوند. لوله های فلزی بیشتر از سایر لوله ها دچار رسوب می شوند.  اما در لوله های یو پی وی سی این مشکل رفع شده و در نتیجه شاهد افت فشار به دلیل تجمع رسوبات نخواهیم بود.

 مقاومت اتصالات یو پی وی سی در برابر مواد شیمیایی مختلف

از جمله مزیت های این اتصالات و لوله های پی وی سی دارند؛ مقاومت بالای آن ها در برابر مواد شیمیایی مختلف از جمله کلر می باشد. از کلر برای ضدعفونی آب شهری و همچنین آب استخر ها استفاده می شود. لوله های فلزی مقاومت چندانی در برابر کلر ندارد و پس از گذر زمان دچار خوردگی  و در نهایت شکستگی می شوند. اما لوله های پی وی سی در برابر کلر و همچنین سایر مواد شیمیایی کاملا مقاوم هستند.

مقاومت در برابر شعله

لوله های یو پی وی سی و اتصالات آن، در برابر شعله آتش و حرارت مقاوم هستند. دمای آتش گرفتن این لوله ها بالاتر از ۴۵۰ درجه بوده و در نتیجه در برابر شعله و حرارت کاملا مقاوم و می ‌توانند برای انتقال مایعات با دمای بالا مناسب باشند.

اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

عدم رسوب گیری اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

نصب سریع و آسان

یکی دیگر از مهم ترین مزیت هایی که لوله های یو پی وی سی دارند؛ نصب سریع و آسان این لوله ها می باشد. هزینه نصب این لوله ها پایین بوده و در نتیجه استفاده کردن از آن ها بسیار به صرفه می باشد.  لوله های یو پی وی سی طول عمر بالایی داشته و در نتیجه نیاز به تعویض آن ها در مدت زمان کوتاه وجود ندارد.

 خرید این اتصالات 

فروشگاه تکنوپایپ اقدام به فروش لوله و اتصالات پیمتاش و لوله و اتصالات وینوپلاست می کند.  این دو برند از جمله شناخته شده ترین و پر طرفدار ترین برند های تولید کننده لوله و اتصالات یو پی وی سی هستند. شما می توانید از طریق این فروشگاه خرید خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید. شما می توانید با کارشناسان فروش ارتباط گرفته و  محصولات مورد نظر خود را در اندازه ها و ابعاد مختلف خریداری کنید.  همانطور که گفته شد این لوله ها و اتصالات کاربرد های زیادی داشته و خرید آن ها از نظر اقتصادی کاملا به صرفه می باشد.

اتصالات یو پی وی سی فشار قوی

نصب سریع و آسان

نوشته خرید اتصالات یو پی وی سی فشار قوی اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
مزایای جوش توسط دستگاه الکتروفیوژن https://www.technopipe.ir/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%81%db%8c%d9%88%da%98%d9%86 Wed, 27 Apr 2022 08:34:09 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3849 عملیات جوش با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن ، از رایج ترین روش ها برای اتصال لوله های پلی اتیلن به یکدیگر می باشد. صنایع مختلف برای ایجاد شبکه های لوله کشی خود معمولا از لوله های پلی اتیلن استفاده می کنند. انواع تاسیسات گازی و آبرسانی، سیستم های فاضلاب، تاسیسات پالایشگاه، نفت و… برای اتصال […]

نوشته مزایای جوش توسط دستگاه الکتروفیوژن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
عملیات جوش با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن ، از رایج ترین روش ها برای اتصال لوله های پلی اتیلن به یکدیگر می باشد. صنایع مختلف برای ایجاد شبکه های لوله کشی خود معمولا از لوله های پلی اتیلن استفاده می کنند. انواع تاسیسات گازی و آبرسانی، سیستم های فاضلاب، تاسیسات پالایشگاه، نفت و… برای اتصال شبکه های لوله ای خود، از مصرف کنندگان اصلی این نوع جوش هستند.

دلایل استفاده از لوله های پلی اتیلن و دستگاه الکتروفیوژن

 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی، ساییدگی و پوسیدگی چه در لوله و چه در قسمت اتصالات الکتروفیوژن.
 • برخورداری از مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل شیمیایی و مکانیکی.
 • طول عمر بسیار بالا در مقایسه با نمونه های فلزی.
 • قیمت ارزان تر نسبت به سایر لوله ها.
 • هزینه ی کمتر در نصب و نگهداری نسبت به لوله های فلزی.
 • مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه و هرگونه آسیب فیزیکی.
 • عدم نیاز به فرآیند کولتار و عایق بندی.
 • وزن بسیار کمتر در مقایسه با نمونه های فلزی.

دستگاه الکتروفیوژن

استحکام بیشتر جوش و اتصالات الکتروفیوژن نسبت به روش جوشکاری ذوبی.

دستگاه الکتروفیوژن چیست

دستگاه الکتروفیوژن، وسیله ای است که در درون آن، مجموعه ای از سیم های فلزی که از قطر های متفاوت با درجه مقاومت خاصی تشکیل شده اند، قرار دارد. بر اثر عبور جریان الکتریکی از این سیم ها و ایجاد حرارت بر روی نقطه ی مورد نظر جهت جوشکاری دو سر لوله پلی اتیلن را ذوب می کند. این فرآیند باعث اتصال دو لوله ی جدا از هم به وسیله ی ذوب کردن دو سر آن ها و اتصال آنان به یکدیگر می شود. پس از خنک شدن اتصالات الکتروفیوژن آن قسمت، مفصل لوله ایجاد شده از مقاومتی مطابق با سایر قسمت های لوله برخوردار می باشد. از مهمترین مزیت های این دستگاه، ایجاد یک ولتاژ پایدار و بدون نوسان است. دیگر ویژگی دستگاه الکتروفیوژن ایجاد جریان برق به صورت ثابت و انتقال حرارت بدون هیچ گونه نوسان، جهت جوش الکتروفیوژن می باشد. همچنین بسته به نیاز اپراتور می تواند به راحتی میزان دقت و ولتاژ دستگاه را تنظیم کند.

تفاوت جوشکاری ذوبی و جوش الکتروفیوژن

جوشکاری به صورت ذوبی، سطح خارجی لوله را ذوب می کند. در صورتی که با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن،  حرارت به واسطه ی جریان الکتریکی و به صورت داخلی و عمقی انجام می گیرد.

 • استحکام بیشتر جوش و اتصالات الکتروفیوژن نسبت به روش جوشکاری ذوبی.
 • هزینه کمتر جوشکاری با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن.
 • سرعت جوش بالاتر توسط کوپلر الکتروفیوژن نسبت به مدل های جوش ذوبی.
 • ایمنی بسیار بالاتر کوپلر الکتروفیوژن نسبت به جوش ذوبی.
روش های اتصال لوله های پلی اتیلن

جوشکاری و اتصال لوله های پلی اتیلن به روش های مختلفی انجام می گردد. انتخاب هر کدام  از این روش ها و تکنیک ها به نوع خط لوله و نحوه ی مصرف آن بستگی دارد. انواع روش های اتصال را می توان به طور خلاصه اینگونه بیان نمود:

 • جوشکاری لب به لب: این نوع اتصال بیشتر جهت شبکه های توزیع آب و فاضلاب و لوله های نفتی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • جوشکاری الکتروفیوژن: استفاده از جوش الکتروفیوژن به دلیل مقاومت بسیار بالا، بیشتر برای جوشکاری لوله های تحت فشار انتقال گاز مرسوم می باشد.
 • اتصالات پیچی: بیشتر جهت اتصال خطوط انتقال آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه الکتروفیوژن

اتصالات الکتروفیوژن شامل مجموعه ای از قطعات مختلفی، مانند اتصالات زینی و سوکتی می باشند.

مراحل جوشکاری با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن

جوشکاری با استفاده از دستگاه الکتروفیوژن طی چهار مرحله زیر، صورت می گیرد:

 • انکوباسیون: حرارت از طریق سیم پیچ های درون دستگاه الکتروفیوژن عبور کرده و به درون لوله یا اتصالات پلی اتیلن وارد می گردد.
 • شکل گیری و تثبیت: در این مرحله، فرآیند ذوب لوله پلیمری آغاز می گردد.
 • منطقه فلات: هم زمان با افزایش یافتن دما و ذوب شدن محل جوش، اختلاف حرارت میان مناطق اطراف اتصالات، باعث ایجاد فعل و انفعالات می شود. این واکنش ها به شکل گیری بهتر اتصال دو سر لوله، کمک می کنند.
 • مرحله خنک کننده: در مرحله پایانی، با سرد شدن نقطه ی جوش، مفصل به طور کامل شکل می گیرد و دو سر لوله کاملا به یکدیگر متصل می شوند.
جمع بندی

اتصالات الکتروفیوژن، قطعاتی می باشند که به لوله و اتصالات پلی اتیلن در قسمت جوش، متصل می گردند. حرارت و جریان الکتریکی به واسطه ی اتصالات الکتروفیوژن به لوله منتقل گردیده و عملیات جوشکاری را انجام می دهد. در حقیقت، لوله های پلیمری به واسطه ی این اتصالات در کنار یکدیگر به طور ثابت و با مقاومت بالا قرار می گیرند. اتصالات الکتروفیوژن شامل مجموعه ای از قطعات مختلفی، مانند اتصالات زینی و سوکتی می باشند. برخی از این اتصالات عبارتند از:

 • لوله به لوله
 • لوله به زانویی
 • لوله به بوبلین

نوشته مزایای جوش توسط دستگاه الکتروفیوژن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
برتری ها و ویژگی های لوله پلی اتیلن https://www.technopipe.ir/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%84%d9%88%d9%84%d9%87-%d9%be%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%84%d9%86 Mon, 14 Mar 2022 07:46:24 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3837 لوله پلی اتیلن از زمانی که تولید شده تا به امروز به انواع متنوعی دیده می شود. به دلیل کارایی بالا و مشخصه های خاصی که این لوله دارند بسیار مرود استقبال مردم قرار گرفته اند. مزایای لوله پلی اتیلن خیلی بیشتر از معایب آن است که در این متن قصد داریم به برتری های […]

نوشته برتری ها و ویژگی های لوله پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
لوله پلی اتیلن از زمانی که تولید شده تا به امروز به انواع متنوعی دیده می شود. به دلیل کارایی بالا و مشخصه های خاصی که این لوله دارند بسیار مرود استقبال مردم قرار گرفته اند. مزایای لوله پلی اتیلن خیلی بیشتر از معایب آن است که در این متن قصد داریم به برتری های این نوع لوله بپردازیم.

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت فرآورده های نفتی که یکی از مهم ترین محصولات آن لوله های پلاستیکی است. جایگزین لوله فلزی چدنی و استیل که در گذشته به کار می رفتند شده است. از معایب لوله های فلزی زنگ زدن و خوردگی ،وزن بالا ، حمل و نقل و نصب دشوار و طول عمر کم می باشد.

لوله های پلی اتیلن با ضخامت های مختلف برای امور متنوعی طراحی و ساخته می شود. مقاومت بالا در برابر خوردگی و شکستگی به ویژگی امکان انتقال مواد بهداشتی مانند آب شرب سبب شده تا این نوع لوله از پرکاربرد ترین لوله ها و اتصالات باشد.

مزایای لوله پلی اتیلن

مزایای لوله پلی اتیلن

وزن سبک

این لوله ها نسبت به لوله های فولادی دارای وزن بسیار کمتری است. در نتیجه حمل و نقل و نصب آن ها آسان تر است و با هزینه کمتری انجام می شود.

خاصیت انعطاف پذیری

این ویژگی سبب سهولت نصب این لوله ها و نیاز به کاربرد اتصالات کمتر می گردد. شعاع مجاز خمش لوله پلی اتیلن به طور متوسط  20 برابر  قطر خارجی آن است.

مقاوم در برابر ضربه و فشار

این نوع از لوله ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و به سادگی دچار ترک یا شکستگی نمی شوند. از این جهت برای انتقال مایعات و سیالات بین شهری گزینه بسیار خوبی می باشند. لوله ها پلی اتیلن در برابر فشار ناشی از حرکت خودروهای سنگین و ضربات ناشی از افتادن اشیاء سنگین کاملا محفوظ و مقاوم هستند.

مقاوم در برابر زلزله

با توجه به میزان ضریب کشش بالا در مواد پلی اتیلن و استحکام کافی در برابر فشار ضربه ای دارد. لوله پلی اتیلن مقاوت در برابر زمین لرزه و جا به جایی لایه ها خاک نشان می دهد.

هزینه پایین تعمیر و نگهداری

از دیگر مزایای لوله پلی اتیلن این لوله ها در یک بازه زمانی طولانی نیاز به تعمیر ندارند. و در صورت نیاز به تعمیر این کار با هزینه پایین امکان پذیر خواهد بود. این در حالی است که تعمیر لوله فولادی با مشکلاتی همراه بوده است.

لوله پلی اتیلنمقاومت بالا در برابر اشعه فرابنفش

لوله پلی اتیلن از معدود محصولاتی است که به واسطه تحقیق و توسعه توانسته است مواد آن را در مقابل اشعه ماورا بنفش خورشید مقاوم نماید. به سبب تجهیزات و تولید مدرن مقاومت لوله پلی اتیلن در برابر خورشید بسیار بالا رفته است.

طول عمر بالا لوله پلی اتیلن

خواص بالا به همراه نوع ساختار مولکولی لوله های پلی اتیلن که تجزیه ناپذیر می باشند. سبب شده تا طول عمر لوله های پلی اتیلن بسیار بالا باشد. نوعی از این لوله با استاندارد PE100 که برای انتقال بین جاده ای مواد شیمیایی یا بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد عمر مفیدی بیشتر از 15 سال دارد.

جمع شوندگی

خاصیتی که در طی تغییر فصول و انبساط و انقباض مطرح می شود، لوله های پلی اتیلن نسبت به سایر لوله ها از خاصیت جمع شوندگی مناسب تری برخوردار هستند.

مقاوم در برابر خوردگی الکترولیتی

این خاصیت بیشتر زمانی مهم می شود که لوله در مجاورت آب دریا قرار می گیرد. زیرا ترکیب هوا و آب دریا برای لوله های فلزی باعث خوردگی شدید می شود. و لوله های پلی اتیلن در برابر این خوردگی مقاوم هستند.

اتصال مستحکم و بدون نشتی و درعین حال منعطف

بدلیل اتصال قوی الکتروفیوژن یا جوش لب به لب توسط جوشکاری یا اتصال با فلنج این خاصیت بوجود می آید.

مزایای لوله پلی اتیلن

جمع بندی

با توجه به توضیحات قسمت بالا و مزایای لوله پلی اتیلن که بیان شد دلیل استفاده و کاربردی بودن این نوع لوله در صنایع مختلف لوله کشی می باشد. که از پرکاربردترین نوع لوله در صنعت لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان و یا انتقال مواد مایع بین جاده ای می باشند. مجموعه تکنوپایپ از تولید کنندگان برجسته در زمینه لوله و اتصالات پلی اتیلن در سطح کشور می باشد که محصولات با کیفیت با قیمت مناسب به بازار عرضه می نماید.

نوشته برتری ها و ویژگی های لوله پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
لوله کشی پلی اتیلن https://www.technopipe.ir/%d9%84%d9%88%d9%84%d9%87-%da%a9%d8%b4%db%8c-%d9%be%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%84%d9%86 Mon, 28 Feb 2022 12:14:06 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3826 لوله کشی پلی اتیلن یکی از روش های است که در صنایع مختلف کاربردهای بسیاری دارد. لوله پلی اتیلن به خاطر نوع ساختی که دارد و استحکام بسیار بالا به خوبی در شرایط مختلف از خود مقاومت نشان می دهد. در این مقاله قصد داریم با لوله کشی پلی اتیلن و چه کاربردهای در صنایع […]

نوشته لوله کشی پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
لوله کشی پلی اتیلن یکی از روش های است که در صنایع مختلف کاربردهای بسیاری دارد. لوله پلی اتیلن به خاطر نوع ساختی که دارد و استحکام بسیار بالا به خوبی در شرایط مختلف از خود مقاومت نشان می دهد. در این مقاله قصد داریم با لوله کشی پلی اتیلن و چه کاربردهای در صنایع دارد، بیشتر آشنا شویم در صورتی که علاقه دارید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید با ما همراه باشید.

کاربرد لوله کشی پلی اتیلن

در این بخش قصد داریم تا بررسی کنیم که اسفاده از لوله پلی اتیلن در زمینه لوله کشی چه کاربردهای در صنایع مختلف دارد.

لوله پلی اتیلن در بخش آبرسانی

در صورتی که لوله کشی شهری را دیده باشید متوجه شده اید که این کار توسط لوله های پلی اتیلن انجام می شود. چرا که این نوع از لوله ها به دلیل مقاومت بسیار مناسب در برابر خوردگی و فشار و به علاوه اینکه رسوب پذیر نیستند بهترین گزینه برای آبرسانی شهری می باشند.

استفاده از این لوله ها در بخش فاضلاب

بسیاری از کارخانه های که پسماند های شیمیایی و خطرناک دارند. با استفاده از این لوله ها که در برابر مواد شیمیایی و نیز خوردگی مقاوم هستند پسماندها را برای دور ریزی منتقل می کنند.

لوله پلی اتیلن گازی

این نوع لوله از پرکاربردترین لوله ها در پروژهای گاز رسانی و نفتی است و کاربردهای زیادی در این صنایع دارد. به این خاطر که لوله پلی اتیلن گازی مقاومت بالایی دارد و می تواند به بهترین شکل ممکن مواد مورد نیاز را منتقل کند. که در اکثر کشورهای دنیا از این نوع لوله برای پروژه های گاز رسانی و نفتی استفاده می کنند.

لوله کشی پلی اتیلنلوله پلی اتیلن در کشاورزی

یکی دیگر از کاربردهای مهم لوله پلی اتیلن، استفاده از آن در صنایع کشاورزی است که کمک زیادی به آبرسانی زمین های کشاورزی می کند و می تواند برای این کار بسیار مفید باشد.

مزایای این روش

وزن سبک : اولین مزیت لوله های پلی اتیلن این است که وزن بسیار سبکی نسبت به لوله های فلزی دارند. و همین موضوع باعث می شود که حمل و نقل آنها و جابجایی آنها در هنگام لوله کشی پلی اتیلن بسیار راحت باشد و تجهیزات کمتری نیاز داشته باشند.

لوله کشی پلی اتیلن

انعطاف پذیری : انعطاف پذیری یکی از خاصیت های بسیار مهم لوله کشی پلی اتیلن است که می تواند کار لوله کشی را بسیار راحت تر کند. لوله های فلزی معمولا جنسی خشک دارند و انعطاف پذیر نیستند، این موضوع باعث شده است که برای استفاده از آنها هزینه های زیادی انجام شود و مثلا برای ایجاد قوس، نیاز است که لوله با جوش به یک لوله خم دیگر متصل شود.
تعمیر و نگهداری آسان : تعمیر و نگهداری کم هزینه است و می تواند به راحتی انجام شود. البته که لوله کشی فلزی هزینه بسیار بالایی دارد و در صورت ایجاد یک خرابی یا نشتی کوچک باید هزینه بالایی برای جوشکاری و اتصال مجدد و… انجام شود.

در آخر

تکنوپایپ با سال ها سابقه در زمینه تولید اتصالات پلی اتیلن و لوله پلی اتیلن که مورد استقبال مشتریان عزیز قرار گرفته است بهترین گزینه برای خرید محصولات پلیمری می باشد.

نوشته لوله کشی پلی اتیلن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
دریچه منهول چدنی https://www.technopipe.ir/%d8%af%d8%b1%db%8c%da%86%d9%87-%d9%85%d9%86%d9%87%d9%88%d9%84-%da%86%d8%af%d9%86%db%8c Mon, 21 Feb 2022 06:33:18 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3796 دریچه منهول چدنی از پر مصرف ترین انواع دریچه های منهول در جهان شناخته می شود. این نوع منهول نسبت به دریچه منهول کامپوزیت و دریچه منهول پلیمری کارکرد بسیار مناسبی دارد. یکی از مهم ترین مشخصه های دریچه منهول چدنی وزن آن می باشد چرا که در صورت نداشتن وزن مناسب قادر به تحمل […]

نوشته دریچه منهول چدنی اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
دریچه منهول چدنی از پر مصرف ترین انواع دریچه های منهول در جهان شناخته می شود. این نوع منهول نسبت به دریچه منهول کامپوزیت و دریچه منهول پلیمری کارکرد بسیار مناسبی دارد. یکی از مهم ترین مشخصه های دریچه منهول چدنی وزن آن می باشد چرا که در صورت نداشتن وزن مناسب قادر به تحمل فشار بالا نمی باشد و آسیب می بیند.

جنس دریچه منهول چدنی

معمولا منهول چدنی را در دو مدل چدن خاکستری و چدن داکتیل تولید می کنند. چدن خاکستری در مقایسه با نوع داکتیل قیمت ارزان تری دارد. اما از لحاظ کیفیت چدن داکتیل بالاتر است و قیمت بالای آن به دلیل کارایی که دارد به صرفه نیز می باشد. این نوع از چدن می تواند در سیستم زیر زمینی و فاضلابی به کار برد. در نهایت می توان گفت که قیمت دریچه منهول چدنی با توجه به جنس چدن آن متغیر است.

دریچه منهول چدنی

انواع دریچه براساس نوع کلاس

دریچه چدنی معمولا به سه کلاس مختلف تقسیم بندی می شود. این محصول که از پر استفاده ترین نوع دریچه ها موجود در ایران محسوب می شود. البته که در جهان نیز جز دریچه های پرطرفدار هستند. در سه نوع پیاده رویی ،ترافیکی ،ترافیکی سنگین طراحی و تولید می شوند.

کاربردها

کاربرد اصلی این محصول پوشاندن دهانه منهول و چاه های قابل دسترس به خطوط زیر زمینی است. در واقع این محصول برای جلوگیری از رخدادهایی نظیر سقوط افراد و وسایل به درون منهول طراحی شده تا رفت و آمد ایمن در سطح خیابان ها و پیاده روها را داشته باشیم. به علاوه اینکه در زمان مورد نیاز برای بازدید فاضلاب تکنسین ها از تاسیسات زیر زمینی مثل خطوط برق و مخابرات گاز و آب و فاضلاب می توان با برداشتن دریچه منهول چدنی دسترسی به این تاسیسات را پیدا کرد تا تعمیرات در صورت نیاز انجام شود.

این محصول را می توان در طرح ها و آرم های مختلف تولید و به بازار عرضه کرد. البته برای افزایش قدرت مقاومت این دریچه ها در آن از سیمان ضد سولفات تیپ استفاده می کنند. ضمن اینکه برای تولید این دریچه نیاز به بار فشار بخار به مدت 8 ساعت است تا دریچه منهول به فراوری برسد. استفاده از دریچه بدون شک می تواند ایمنی بیشتری برای محیط های که دارای حفره فاضلابی هستند ایجاد کند.

دریچه منهول چدنی

وزن دریچه منهول چدنی

وزن دریچه منهول چدنی یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول می باشد. از آنجایی وزن آن ها بسیار اهمیت دارد که در تعیین قیمت دریچه منهول چدنی فاکتور تاثیر گذاری است. به این مورد دقت کنید که وزن کافی این محصول باعث می شود که فشارهای بالا را به راحتی تحمل کند.

روش های جلوگیری از سرقت دریچه

لازم است تا قبل از خرید دریچه منهول چدنی با روش های ضد سرقت آن آشنا شوید. همانطور که می دانید این محصول به دلیل قابلیت بازیافتی که دارند بسیار در معرض سرقت قرار دارند. برای حل این معضل راه حل های مختلفی وجود دارد. که کم هزینه ترین آن جوش دادن و متصل کردن درب منهول چدنی به طوقه ها است. اما از معایب این روش که دریچه به خوبی باز و بسته نمی شود. راه حل دیگر قفل دار کردن منهول است که این روش هزینه های خود را به دنبال دارد اما کارایی خوبی دارد.

خرید دریچه

همانطور که در بالا گفته شد قیمت این محصول به وزن چدن آن بستگی دارد هر چقدر که دریچه سنگین تر باشد قطعا قیمت آن نیز بالاتر است. برای خرید انواع دریچه منهول و اتصالات پلیمری و اتصالات پلی اتیلن بهتر است از شرکت های معتبری چون تکنوپایپ خرید نمایید تا اطمینان خاطر داشته باشید.

نوشته دریچه منهول چدنی اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
رگلاتور گاز چیست؟ https://www.technopipe.ir/%d8%b1%da%af%d9%84%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%b1-%da%af%d8%a7%d8%b2 Mon, 14 Feb 2022 06:36:28 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3781 رگلاتور گاز برای مصرف گاز خانگی طراحی شده است. این وسیله برای کنترل فشار گاز و حفاظت کردن از کنتورهای گاز در اندازه های مختلفی ساخته می شود. اندازه این علمک متناسب با متر مکعب گاز عبوری انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اهمیت استفاده از رگلاتور گاز در واقع این وسیله نوعی […]

نوشته رگلاتور گاز چیست؟ اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
رگلاتور گاز برای مصرف گاز خانگی طراحی شده است. این وسیله برای کنترل فشار گاز و حفاظت کردن از کنتورهای گاز در اندازه های مختلفی ساخته می شود. اندازه این علمک متناسب با متر مکعب گاز عبوری انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

اهمیت استفاده از رگلاتور گاز

در واقع این وسیله نوعی فشار شکن گاز به شمار می رود. چرا که گاز طبیعی شهری که در خطوط انتقال گاز وجود دارد با فشار بسیار بالایی به حرکت در می آید و برای وارد شدن به منازل شهری نیاز است تا از فشار آن کم شود تا بتوان شعله مناسبی برای منازل مسکونی ایجاد کند. با کمک این ابزار به راحتی می توان گازی که کیلومترها راه را درون لوله های غول پیکر طی کرده است وارد گاز خانگی و مورد استفاده قرار داد.

علمک گاز

عملکرد و کار این وسیله

رگلاتور گاز همواره به عنوان سدی بر سر فشار عمل می کنند در واقع این ابزار فشار خروجی خط لوله ی گاز را تنظیم می کند و البته آن را ثابت نگه می دارد. محل قرار گیری و نصب این وسیله قبل از کنتور گاز شهری در ورودی منازل مسکونی یا واحد های تجاری است. در صورتی که جریان ورودی گاز کاهش پیدا کند این وسیله باید آهنگ جریان را کاهش دهد و در صورت افزایش جریان نیز باید آهنگ جریان را بالا ببرد تا به این شکل جریان ثابت نگه داشته شود.

نکته : جنس رگلاتور گاز باید نسبت به تمام گازها از جمله گازهای خورنده مقاوم باشند.

نکاتی برای انتخاب مناسب

علاوه بر آگاهی از جنس و کارایی رگلاتور گاز انتخاب صحیح از بین انواع مختلف آن اهمیت بالایی دارد. چرا که اگر انتخاب درستی انجام ندهید خروجی نامناسبی ایجاد می کند که حتی در بعضی موارد می توان خطر آفرین باشد. این وسیله برای کنترل فشار تولید می شوند و اطلاع درست از شرایط می تواند به انتخاب بهتر کمک می کند.

حجم گاز عبوری اندازه رگلاتور را تعیین می کند که برای گاز شهری یکسان است. و مواردی مانند آتشگیربودن و خورنده بودن گاز، خاصیت اکسید کنندگی و مواردی از این دست در انتخاب بسیار تاثیر گذار هستند.

علمک گاز
جمع بندی

می توانید از همکاران ما در مجموعه تکنوپایپ با سال ها سابقه ای در زمینه اتصالات پلی اتیلن و اتصالات پلیمری دارند مشورت نمایید تا اینکه انتخاب درستی داشته باشید. چرا که رگلاتور گاز دارای اهمیت بالایی است و یک انتخاب غلط به شدت می تواند خطر آفرین باشد.

نوشته رگلاتور گاز چیست؟ اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
تنوع در اتصالات الکتروفیوژن https://www.technopipe.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a7%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%81%db%8c%d9%88%da%98%d9%86 Mon, 07 Feb 2022 10:41:35 +0000 https://www.technopipe.ir/?p=3762 امروزه استفاده از لوله پلی اتیلن در صنعت بسیار گسترش پیدا کرده است. یکی از دلایل که مورد استقبال قرار گرفته نصب آسان آن می باشد. و از آنجایی که لوله پلی اتیلن به کمک انواع اتصالات الکتروفیوژن به یکدیگر متصل می شوند. شاهده استفاده بیشتر این محصولات در سطح صنعت و لوله کشی گسترده […]

نوشته تنوع در اتصالات الکتروفیوژن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>
امروزه استفاده از لوله پلی اتیلن در صنعت بسیار گسترش پیدا کرده است. یکی از دلایل که مورد استقبال قرار گرفته نصب آسان آن می باشد. و از آنجایی که لوله پلی اتیلن به کمک انواع اتصالات الکتروفیوژن به یکدیگر متصل می شوند. شاهده استفاده بیشتر این محصولات در سطح صنعت و لوله کشی گسترده می باشیم.

انواع اتصالات الکتروفیوژن

 • کمربند الکتروفیوژن
 • تبدیل الکتروفیوژن
 • کوپلر الکتروفیوژن
 • فلنج الکتروفیوژن
 • درپوش الکتروفیوژن
 • زانو 45 درجه و 90 درجه الکتروفیوژن
 • سه راهی الکتروفیوژن

انواع اتصالات الکتروفیوژن

برتری های استفاده از انواع اتصالات الکتروفیوژن

 1. انعطاف پذیری بالا
 2. خطای انسانی کمتر
 3. مقاومت شیمیایی بالا
 4. سطح جوش صاف
 5. مقاومت در برابر فشار و ضربه
 6. سهولت در تمیز کاری
 7. حذف هدر رفت گاز و آب در مسیرهای انتقال
 8. طول عمر بالا
 9. صرفه اقتصادی
 10. ایمنی بالا

اتصال لوله ها به کمک اتصالات الکتروفیوژن

به طور معمول در انواع اتصالات الکتروفیوژن از کوپلر استفاده می شود. در حقیقت کوپلرها از جنس پلی اتیلن هستند به صورت اتصالات دارای المنت برق هستند. که دو سر این المنت ها مشخص هستند. به این ترتیب که در دو سر لوله پلی اتیلن که قرار است به یکدیگر وصل شوند کوپلر می گذارند و بعد برق به المنت های موجود در کوپلر وصل می شود.

بعد از آن دو سر کوپلر به جریان الکتریسته متصل شده و پلاستیک آن ذوب می شود. حرارت ایجاد شده دو سر اتصال مورد نظر را نیز ذوب کرده و در نهایت کوپلر به صورت یک غلاف دو سر مورد نظر را در بر می گیرد. و بعد از سرد شدن گیره های فلزی را جدا می کنند.

نکات مهم این اتصالات

 • باید مواظب سیم پیچ کوپلر باشید تا آسیبی به آن وارد نشود.
 • تمیز بودن لوله بسیار مهم است و حتماً باید کثیفی ها را پاک کرد.
 • لوله بدرستی(کاملاً عمود) بریده شود و اگر زبری وجود دارد به کمک سمباده صاف شود.
 • درجه حرارت و فشار نقطه جوش حتماً کنترل شود.
 • حداقل زمانی که برای سرد شدن نیاز است 10 دقیقه است. در این زمان نباید هیچ فشار و یا حرکتی وجود داشته باشد.

انواع اتصالات الکتروفیوژن

موارد استفاده از اتصالات الکتروفیوژن

اتصالات الکتروفیوژن از جنس پلی اتیلن PE100  و بر اساس آخرین استانداردها تولید و به بازار عرضه می شود. انواع اتصالات الکتروفیوژن در سایزهای مختلف از سایز20 تا 250 ساخته می شود. البته ابعاد و اندازه این اتصالات به درخواست مشتری گرامی بستگی دارد. این اتصالات به عنوان بهترین روش اتصال دهنده در لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع در خطوط گاز شهری در توزیع گاز و نفت، آب و فاضلاب کارخانه و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت محصول

گروه متخصصین تکنوپایپ از تولید کنندگان انواع اتصالات یو پی وی سی و اتصالات پلی اتیلن در کشور می باشند. که با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در خدمت شما عزیزان می باشد. با این هدف که این محصولات در پروژه های عظیم صنعتی مورد استفاده قرار گیرد و باعث پیشرفت کشور گردد. ولی به دلیل نوسانات قیمت در بازار بهتر است که برای دریافت آخرین قیمت با همکاران ما در ارتباط باشید.

نوشته تنوع در اتصالات الکتروفیوژن اولین بار در تکنوپایپ | لوله پلی اتیلن | اتصالات پلی اتیلن. پدیدار شد.

]]>