رگلاتور گاز

آخرین لیست قیمت رگلاتور گاز 1403 (جدیدترین)

رگلاتور گاز برای مصرف گاز خانگی طراحی شده است. این وسیله برای کنترل فشار گاز و حفاظت کردن از کنتورهای گاز در اندازه های مختلفی ساخته می شود. اندازه این علمک متناسب با متر مکعب گاز عبوری انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

مجموعه تکنوپایپ از سال 1390 با هدف رفع نیاز داخلی و خودکفایی ملی در بخش لوله پلی اتیلن آغاز به فعالیت نموده و طی زمانی کوتاه توانسته جایگاه خود را در بازار فعلی هر چند با سهم کم تثبیت نماید که این امر نشان دهنده حمایت های گرم هموطنان محترم می باشد، تکنوپایپ در راستای تولید و تامین لوله و اتصالات پلی اتیلن در زمینه های آبرسانی، گاز رسانی و تاسیسات فعالیت دارد و همواره در تلاش برای تامین بهترین محصولات و ارایه آنها با بهترین قیمت، کیفیت و سریعترین زمان ممکن می باشد. یکی دیگر از محصولات شرکت تکنوپایپ، رگلاتور و کنتور خانگی می باشد. با ما همراه باشید تا توضیحات اجمالی پیرامون این محصول را طی این مقاله در اختیار شما قرار دهیم.

رگلاتور یک وسیله ایمنی برای کنترل فشار گاز و همین طور محافظت از کنتور گاز می باشد. رگلاتورها در موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع تنظیم فشار گاز ورودی پیش از کنتور برای مصرف کننده ضروری است و ایمنی و سلامت و دقت اندازه گیری را به همراه دارد. جایگاه قرارگیری رگلاتور قبل از کنتور گاز شهری نصب شده در منزل مسکونی یا مجتمع تجاری است.

تکنوپایپ-رگلاتور و کنتور خانگی-1

در راستای ثابت نگه داستن فشار جریان ثابت گاز، در صورتی که مقدار جریان کاهش یابد، رگلاتور گاز نیز وظیفه کاهش نرخ جریان و در صورت افزایش نرخ جریان، رگلاتور گاز نیز نرخ جریان را افزایش می دهد. در اکثر مواقع تولیدکنندگان کنتورهای گازی، تولید کننده رگلاتور نیز می باشند. تکنوپایپ نیز در همین زمره از شرکتها قرار دارد. فکر می کنید اجزا اصلی یک رگلاتور گاز شامل چیست؟ متخصصان تکنو پایپ بر این باورند که اجزا اصلی یک رگلاتور گاز شامل عنصر محدود کننده ، عنصر اعمال نیرو و عنصر اندازه گیری می باشد. بیایید تا نگاهی اجمالی به هریک از این اجزا بیاندازیم:

  • عنصر محدود کننده معمولا یک شیر است که مقادیر مختلف جریان را امکان پذیر می سازد. از جمله آنها می توان به شیر سوزنی، شیر پروانه ای، پاپت ولو و مواردی از این دست اشاره نمود.
  • عنصر اعمال نیرو، بخشی است که نیروی محرکه لازم جهت اعمال به بخش محدود کننده را تامین می کند. این نیرو می تواند به وسیله فنر، نیروی وزن، محرک پیستونی یا دیافراگمی همراه با فنر باشد.
  • عنصر اندازه گیری وظیفه کنترل برابری جریان خروجی و ورودی را دارا می باشد. این عمل توسط یک دیافراگم صورت می گیرد.

توجه نمایید که فشار کاری انواع رگلاتور گاز خانگی 15 پوند تا 60 پوند ( 1 تا 4 بار ) – انواع رگلاتور گاز 6 متر مکعب تا  رگلاتور گاز 500 مترمکعب در ساعت موجود می باشد.

نکات کلیدی پیرامون قطع شدن گاز به وسیله رگلاتور گاز

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشی که گاز خانه شما به طور ناگهانی توسط رگلاتور گاز قطع شده باشد. بیایید تا با هم نگاهی به علت آن و چگونگی وصل مجدد آن بیاندازیم:

علت قطع شدن گاز در زمستان از رگلاتور گاز می باشد و معمولاً به خاطر مصرف بیش از اندازه گاز و پیک مصرف در این فصل می باشد. همچنین به علت افت فشار در فصل های سرد، رگلاتور گاز خانگی که از نوع دیافراگمی می باشند، قطع می شوند. در اصل رگلاتورهای گاز به سیستم ایمنی مجهز می باشند که در صورت نشتی زیاد و به سبب آن افت فشار، گاز را قطع کرده یا به اصطلاح shut off اتفاق می افتد. توجه نمایید که در فصل های سرد و در زمان اوج مصرف گاز و یخ زدگی لوله ها، تراکم گاز در لوله ها پایین آمده که این مسأله سبب Shut off کردن رگلاتور گازی می شود.

توصیه هایی درباره چگونگی وصل مجدد و قرار دادن رگلاتور گاز در مدار

ابتدا پیش از هر اقدامی اطمینان حاصل فرمایید که تمامی شیرهای مصرف کنندگان نظیر خودتان و واحدهای دیگر و حتی همسایگان به دلیل مشترک بودن و استفاده دو منزل که به یک رگلاتور گاز متصل هستند قطع می باشد. توجه نمایید که این امکان وجود دارد که برخی از ساکنین به شکل جداگانه از بخاری گاز سوز استفاده کنند و شما از آن اطلاع نداشته باشید.

در صورت خرابی یا عدم وجود پیلوت در بخاری، اجاق گاز یا سایر لوازم گاز سوز پس از وصل کردن دوباره گاز خطر گاز گرفتگی یا تجمع گاز و آتش سوزی در منزل فرد وجود دارد. بنابراین توجه نمایید که پیش از اقدام به تمام ساکنین اطلاع داده و به آنها دقیقاً اطلاع رسانی شود که تمامی شیر های گاز بسته شود.

همچنین موتور خانه نیز باید چک شود(هر جایی که منبع گاز آن از رگلاتور موردنظر می باشد. حتی در صورت عدم حضور یکی از ساکنین جهت اطلاع رسانی به هیچ عنوان اقدام به وصل دوباره آن نکنید چرا که در صورت خرابی پیلوت وسیله گاز سوز مانند بخاری، تجمع گاز در منزل آن فرد صورت گرفته و در نهایت سبب آتش سوزی و … می شود. توصیه می شود که برای پیشگیری از قطعی گاز توسط رگلاتور، از لوازم پرمصرف گاز در این زمان استفاده ننمایید یا اینکه مشعل را قطع نمایید. فکر می کنید که چرا متخصصان تکنوپایپ این امر را توصیه می کنند؟ این امر بدین دلیل است که مشعل بیشترین مصرف گاز را عموما در زمان استارت در موتورخانه ها داراست.

لازم به ذکر است که شرکت تکنوپایپ خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر و در عین حال قیمت مناسبی را برای رگلاتور و کنتور خانگی تولید شده توسط خودش ارائه می دهد. به دلیل سابقه طولانی تکنو پایپ در عرضه این محصول، این قابلیت وجود دارد که در بسیاری از شهرهای ایران در کمترین زمان ممکن محصول به دست مصرف کننده برسد. متخصصان بر این باورند که انتخاب رگلاتور و کنتور خانگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به نظر شما چرا این امر مهم تلقی می شود؟ متخصصان تکنوپایپ بر این باورند که رگلاتور و کنتور خانگی یک ابزار ایمنی است و بدین ترتیب نباید نکاتی بسیار ظریفی را که شاید کاربران از آنها بی اطلاع باشند دست کم گرفت و با خرید کالای نامرغوب جان و مال خویش را به خطر بیاندازید.

در این مقاله سعی شد که با نگاهی اجمالی به رگلاتور و کنتور خانگی تولید شده توسط شرکت تکنو پایپ، معرفی مختصری پیرامون این محصول صورت بگیرد و در ادامه با ارائه توصیه هایی پیرامون قطع شدن گاز به وسیله رگلاتور گاز و چگونگی وصل مجدد و قرار دادن رگلاتور گاز در مدار به مشتریان تکنوپایپ این اطمینان را بدهد که رگلاتور و کنتور خانگی تولید شده توسط این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار بوده و متخصصان این مجموعه آمادگی کامل برای ارائه هرگونه خدماتی در این حوزه به مشتریان خود می باشند.

 

علمک گاز

سوالات مهم رگلاتور و کنتور خانگی

چرا انتخاب رگلاتور و کنتور خانگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؟

رگلاتور و کنتور خانگی یک ابزار ایمنی اساسی محسوب می گردد.

وظیفه اصلی رگلاتور گاز چیست؟

وظیفه اصلی رگلاتور کاهش فشار ورودی از سمت مخزن یا خط لوله جریان گاز می باشد.

از دید متخصصان تکنوپایپ، چه مشخصات فنی در انتخاب یک رگلاتور مناسب تاثیرگذار است؟

مشخصه فنی که در انتخاب رگلاتورها اهمیت بسیار دارد، ظرفیت آن‌ها می‌باشد که رابطه مستقیم با فشار ورودی و خروجی و چگالی گاز و شکل بدنه آن را داراست.

مهمترین ویژگی رگلاتور چیست؟

قابلیت تغییر دبی خروجی با در نظر گرفتن میزان فشار ورودی و خروجی از مهمترین ویژگی رگلاتور می باشد.

اهمیت استفاده از رگلاتور گاز

در واقع این وسیله نوعی فشار شکن گاز به شمار می رود. چرا که گاز طبیعی شهری که در خطوط انتقال گاز وجود دارد با فشار بسیار بالایی به حرکت در می آید و برای وارد شدن به منازل شهری نیاز است تا از فشار آن کم شود تا بتوان شعله مناسبی برای منازل مسکونی ایجاد کند. با کمک این ابزار به راحتی می توان گازی که کیلومترها راه را درون لوله پلی اتیلن گاز غول پیکر طی کرده است وارد گاز خانگی و مورد استفاده قرار داد.

عملکرد و کار این وسیله

رگلاتور گاز همواره به عنوان سدی بر سر فشار عمل می کنند در واقع این ابزار فشار خروجی خط لوله ی گاز را تنظیم می کند و البته آن را ثابت نگه می دارد. محل قرار گیری و نصب این وسیله قبل از کنتور گاز شهری در ورودی منازل مسکونی یا واحد های تجاری است. در صورتی که جریان ورودی گاز کاهش پیدا کند این وسیله باید آهنگ جریان را کاهش دهد و در صورت افزایش جریان نیز باید آهنگ جریان را بالا ببرد تا به این شکل جریان ثابت نگه داشته شود.

نکته : جنس رگلاتور گاز باید نسبت به تمام گازها از جمله گازهای خورنده مقاوم باشند.

نکاتی برای انتخاب مناسب

علاوه بر آگاهی از جنس و کارایی رگلاتور گاز انتخاب صحیح از بین انواع مختلف آن اهمیت بالایی دارد. چرا که اگر انتخاب درستی انجام ندهید خروجی نامناسبی ایجاد می کند که حتی در بعضی موارد می توان خطر آفرین باشد. این وسیله برای کنترل فشار تولید می شوند و اطلاع درست از شرایط می تواند به انتخاب بهتر کمک می کند.

حجم گاز عبوری اندازه رگلاتور را تعیین می کند که برای گاز شهری یکسان است. و مواردی مانند آتشگیر بودن و خورنده بودن گاز، خاصیت اکسید کنندگی و مواردی از این دست در انتخاب بسیار تاثیر گذار هستند.

جمع بندی

می توانید از همکاران ما در مجموعه تکنوپایپ با سال ها سابقه ای در زمینه اتصالات پلی اتیلن و اتصالات پلیمری دارند مشورت نمایید تا اینکه انتخاب درستی داشته باشید. چرا که رگلاتور گاز دارای اهمیت بالایی است و یک انتخاب غلط به شدت می تواند خطر آفرین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: ۶۶۱۵۴۰۹۸-۰۲۱

تماس بگیرید